Ехуд Барак

Сподели со своите пријатели

Ехуд Барак, поранешен израелски премиер и началник на Генералштабот на израелската армија, даде интервју за US Foreign Policy, велејќи дека Израел „веројатно ќе ја изгуби поддршката од светската јавност“ поради неговиот одговор на нападот на Хамас на 7 октомври. Loading… Барак изјави за ФП дека „целта е да се ограничатПрочитај повеќе