Едуард Москаљов

Сподели со своите пријатели

Володимир Зеленски го разреши командантот на Обединетите сили на Украина, Едуард Москаљов. Не се знае дали ова е продолжение на антикорупциската чистка. Loading… Украинскиот претседател Володимир Зеленски ненадејно го разреши највисокиот воен командант кој ги предводеше Здружените сили на Украина, генерал-мајор Едуард Москаљов. Указот на Зеленски беше објавен во неделата,Прочитај повеќе