Џорџ Сорос

Сподели со своите пријатели

Руската армија дошла до документи кои потврдуваат дека средствата поврзани со претседателот на САД Џозеф Бајден, како и семејствата Сорос, Клинтон и Рокфелер, учествувале во финансирањето на воено-биолошките активности на Вашингтон надвор од границите на Америка, тврди шефот на силите за радијациска, хемиска и биолошка заштита на вооружените сили наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Основачот на Tesla и сопственик на X, Илон Маск, ја обвини фондацијата на унгарско-американскиот магнат Џорџ Сорос дека сака да ја уништи западната цивилизација „додека се подготвува да се сретне“ со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Калифорнија. Loading… Маск, всушност, одговори на објавата на корисник кој сподели снимка од луѓетоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Илон Маск вчера ја обвини Фондацијата Џорџ Сорос дека сака да ја уништи западната цивилизација додека се подготвува за средба со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Калифорнија. Loading… Илон Маск одговори на објавата на еден корисник, кој споделува снимки од луѓе кои пристигнуваат на италијанскиот остров Лампедуза од Северна Африка,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американскиот милијардер Џорџ Сорос му го предаде раководството на својата финансиска империја вредна 25 милијарди долари на својот син Алекс. Loading… Финансиерот, роден во Унгарија, во интервју за Wall Street Journal изјави дека неговиот син „го заслужил тоа“. Од 1990-тите, богатството на семејството се насочува кон поддршка на градењето демократијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Илон Маск, сопственикот на Тесла и Твитер, започна неиспровоциран Твитер напад врз Џорџ Сорос, честа мета на теории на заговор, обвинувајќи го финансиерот дека го мрази човештвото, само неколку дена откако Сорос откри дека го продал својот скромен удел во Тесла. Loading… Иако во забелешките на Маск не се споменуваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Милијардерот, финансиерот Џорџ Сорос, во четвртокот изјави дека ако Русија биде поразена во војната во Украина, тоа ќе резултира со колапс на, како што рече, „руската империја“, што според него ќе биде добредојдено од поранешните советски републики. Loading… Руската инвазија на Украина на 24 февруари го предизвика еден од најсмртоноснитеПрочитај повеќе