Џордан Бардела

Сподели со своите пријатели

Францускиот претседател Емануел Макрон доживеа тежок пораз на европските избори во неделата од лидерката на екстремната десница Марин Ле Пен. Loading… Макрон веднаш го распушти парламентот, рече дека не може да го игнорира тешкиот пораз на изборите во ЕУ и распиша нови избори за 30 јуни и 7 јули. ИакоПрочитај повеќе