Џон Тори

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на Торонто Џон Тори (68) поднесе оставка веднаш откако весникот „Торонто Стар“ во петокот напиша за неговата интимна врска со многу помлада советничка. Loading… Во изјавата во која најави оставка, Тори признал дека бил во врска со советничка (31), и дека врската завршила, а жената повеќе не работи воПрочитај повеќе