дрога

person piling blocks

Сподели со своите пријатели

Килограм фентанил е пронајден под подлога за спиење во дневен престој во Њујорк каде едно дете починало, а три биле однесени во болница поради предозирање со дрога, соопшти полицијата. Loading… Детето кое било во градинка само една недела починало во петокот, а се сомневаат дека се предозирало со дрога, јавиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мексиканските власти го екстрадираа Овидио Гузман, син на затворениот нарко бос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман, во САД под обвинение за шверц на дрога, објави американскиот државен обвинител Мерик Гарланд. Loading… Овидио Гузман е осомничен дека го водел, заедно со неговиот брат, моќниот нарко-картел Синалоа, основан од неговиот татко, јавува Би-Би-Си.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бразилското Министерство за правда денеска соопшти дека федералната полиција уапсила уште еден во хиерархијата на криминалната организација First Capital Command (PSS), најмоќната затворска банда во земјата и голем извозник на кокаин. Loading… Валдеци Алвес дос Сантос, познат како Колоридо, е уапсен во саботата во североисточниот град Салгеира, соопшти Министерството заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и едногодишен кумановец вчера бил приведен пред угостителски објект во Скопје поради поседување марихуана. Loading… – На 15.04.2022 во 22.15 часот пред угостителски објект на подрачје на Аеродром од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода Б.Г.(21) од Куманово затоа што кајПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На 08.04.2022 од страна на полициски службеници од Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при Одделот за криминалистичка полиција во соработка со Одделот за спречување на организиран и сериозен криминал, Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ и ОВР Гевгелија во Гевгелија беше спречен транспорт на 16 килограми марихуанаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и двегодишен кумановец викендов бил приведен во Куманово откако кај него полицијата пронашла бела прашкаста материја. Loading… – На 09.04.2022 во 02.35  часот на ул.„Ленинова“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода В.М.(22) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена бела прашкаста материја, информираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На 30.03.2022 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, по претходна меѓународна меѓуинституционална размена на информации, а во соработка со Одделот за специјални полициски операции – Специјална антитерористичка единица „Тигар“, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и СВРПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сите 27 припадници на полициската станица во мексиканскиот град Окамп се притворени под обвинение дека се вмешани во убиство на кандидат за градоначалник Фернандо Ангелес Хуарес (64). Непознати напаѓачи во четврток го убиле Хуарес со огнено оружје недалеку од неговиот имот, пренесува ВВС. Повеќе од 100 политичари се убиени ширумПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчера во 15.15 часот на Граничен премин „Табановце“, при контрола на патничко возило „Мерцедес“ со српски национални ознаки, управувано од А.И. (59) од село Чегране, гостиварско, а со место на живеење во Република Србија, било констатирано дека возилото е фалсификувано, односно дека има вградено делови од украдени возила во РепубликаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

СВР Скопје поднесе кривичнна пријава против Д.З. (35) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“. Како што информираат од Министреството за внатрешни работи, во периодот од март 2018 до мај 2018 година, при претресПрочитај повеќе