Дритан Абазовиќ

Сподели со своите пријатели

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ во рамките на Економскиот форум, кој денеска се одржува во Скопје, една од најголемите регионални средби, во организација на Економскиот Форум од Делфи, Грција и на Грчката Бизнис Асоцијација во Северна Македонија, а во партнерство и соработкаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Парламентот на Црна Гора доцна синоќа ѝ изгласа недоверба на малцинската Влада на Дритан Абазовиќ, нешто повеќе од 100 дена по нејзиниот избор. Loading… За недоверба на Владата гласаа 51 присутен пратеник, од кои еден беше против, а 50 беа „за“. Падот на Владата го поддржаа пратениците на партиите коиПрочитај повеќе