Довезенце

Сподели со своите пријатели

На неколку локации во кумановско вчера избувнале пожари, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Loading… Деветмина пожарникари со три противпожарни возила вчера гаснеле поголема површина сува трева и стрништа во атарите на кумановските села Шупли Камен и Тромѓа. Интервнцијата траела од 17:40 до 21:50 часот. Пожар имало иПрочитај повеќе