Дмитриј Мазепин

Сподели со своите пријатели

Италијанските власти трагаат по рускиот олигарх Дмитриј Мазепин откако две негови луксузни јахти, кои беа запленети под санкциите на ЕУ, мистериозно исчезнаа од пристаништето во Сардинија, пишува британски Гардијан. Loading… Јахтите, двете наречени Алдабра, но со поморски знамиња на две различни земји, исчезнаа од пристаништето Олбија на Сардинија минатото летоПрочитај повеќе