Дима Нова

Сподели со своите пријатели

Основачот на поп групата Дима Нова, чие име беше Дмитриј Свиргунов, познат по песната што стана химна за време на антивоените протести во Русија, почина во неделата од давење на 34-годишна возраст. Loading… Дмитриј Свиргунов ја основа популарната електронска група Cream Soda и ја критикуваше наводната палата на рускиот претседателПрочитај повеќе