Денис Монастирски

Сподели со своите пријатели

Осумнаесет лица, меѓу кои и министерот за внатрешни работи на Украина, други високи претставници на министерството и три деца, загинаа во средата наутро во хеликоптерска несреќа во близина на детска градинка во градот Бровари, во близина на Киев, соопштија украинските власти. Loading… Министерот за внатрешни работи Денис Монастирски е највисокиотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пристигнуваат првите детали за хеликоптерската несреќа во украинскиот град Бровари кај Киев, во која загинаа најмалку 18 лица, меѓу кои и министерот за внатрешни работи на Украина, уште двајца службеници од врвот на МУП, како и три деца. Loading… Официјални лица изјавија дека хеликоптерот се урнал во 8:20 часот поПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Осумнаесет лица загинаа, меѓу кои и министерот за внатрешни работи на Украина, откако хеликоптер се урна во близина на градинка во источното предградие на главниот град Киев. Loading… Покрај министерот Денис Монастирски, загинаа и неговиот заменик Евген Јењих и државниот секретар Јуриј Лубкович. Меѓу жртвите има три деца, а уштеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Хеликоптер се урна во близина на градинка во украинскиот град Бровари, во близина на Киев. Loading… Гувернерот на Киев извести дека на местото на несреќата има жртви, а децата во моментот на падот на хеликоптерот биле во градинката. Полицијата соопшти дека загинале најмалку 16, меѓу кои и две деца.  Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Украинскиот комесар за човекови права, Дмитро Лубинец, во четвртокот објави видео во кое, како што вели, е прикажана комора за мачење што ја користат руските сили во неодамна ослободениот регион Херсон. Loading… Во видеото објавено на социјалните мрежи Телеграм и Фејсбук, Лубинец зборува од неколку подземни простории со валкани ѕидовиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Украина е сосема невообичаено кога некој владин функционер ненадејно ќе ве покани на терен. Loading… Многу почесто, таквата покана не содржи речиси никакви информации. Главната причина е безбедноста, бидејќи не е многу паметно јавно да се објави каде и кога ќе се појави одреден министер, особено во време когаПрочитај повеќе