делфини

Сподели со своите пријатели

Повеќе од 50 црни делфини се насукани на плажа на островот Луис во Шкотска, од кои само 10 се живи. Loading… Британската нуркачка служба за спасување на морски животни (BDMLR) соопшти дека утрово била алармирана од полицијата дека црни делфини се насукале во надворешните Хебриди, објави британскиот весник „Гардијан“. БДМЛРПрочитај повеќе