Давид Димевски

Сподели со своите пријатели

Машкиот ракометен клуб Куманово во новата сезона од домашниот шампионат ќе влезе засилен со тројца играчи од Македонија и еден од Бразил. Loading… Како што соопшти клубот, десниот бек од Бразил, Каио Винициус Де Соуза Мораис е првото ново засилување. За него ова ќе биде прво искуство во Европа, аПрочитај повеќе