Даниела Сантанче

Сподели со своите пријатели

Италијанскиот туризам годишно заработува 27 милијарди евра од модата, од кои десет милијарди евра доаѓаат од странски туристи, објави италијанската министерка за туризам, Даниела Сантанче. Loading… Таа на отворањето на саемот за облека и обувки во Милано изјавила дека 51 отсто од странските туристи во Италија купуваат чевли, пренесува Бизнис.ба.Прочитај повеќе