Дамаск

Сподели со своите пријатели

Неколку израелски проектили денеска погодија станбена зона на сирискиот главен град Дамаск, јави новинската агенција САНА, додавајќи дека цел на израелската армија била станбена зграда во областа Кафр Суса. Loading… Засега нема повеќе информации за нападот. Британската агенција Ројтерс објави дека во тој дел на Дамаск се наоѓа седиштето наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Израелските воздухопловни сили рано утринава истрелаа ракети врз цели во областа на главниот град на Сирија, Дамаск, јавија сириските медиуми. Loading… Како што се наведува, тоа е трет ваков напад во една недела. Сириската армија објави дека околу 12:30 часот биле истрелани ракети на контролни пунктови во близина на ДамаскПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку 16 лица загинале во воздушните напади во Источна Гута близу Дамаск, ден по ударите на владините и руските сили врз областа која ја контролираат бунтовници. Сириската опозициска Опсерваторија за човекови права со седиште во Велика Британија соопшти дека руските и сириски сили утринава гаѓале најмалку пет населени места воПрочитај повеќе