Даг Ларсен

low angle photo of flag of U.S.A

Сподели со своите пријатели

Државниот сенатор од Северна Дакота Даг Ларсен, неговата сопруга и двете мали деца загинаа кога малиот авион со кој патуваа се урна во Јута, изјави лидерот на републиканците во Сенатот Дејвид Хог, пренесува агенцијата Танјуг повикувајќи се на АП. Loading… Авионот се урнал веднаш по полетувањето од аеродромот Кањонлендс, којПрочитај повеќе