Бруно Ле Мер

white and blue plane

Сподели со своите пријатели

Критиките на францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер за безбедноста на авионите на „Боинг“ предизвикаа остра реакција на извршниот директор на „Рајанер“, Мајкл О’Лири, кој вчера го нарече „глупав политичар“ и ги опиша неговите коментари како „глупави и непромислени“. Loading… Во интервју за Политико на маргините на самитот наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Францускиот министер за економија Бруно Ле Мер во вторникот го бранеше своето тврдење дека Европската унија мора да ја изгради својата „независност“ и „стратешко планирање“ во однос на САД, откако претседателот Емануел Макрон ја истакна поентата на неговото враќање од Кина. Loading… „Претседателот на Републиката е апсолутно во право когаПрочитај повеќе