Босфор

Сподели со своите пријатели

Турското Министерство за одбрана денеска соопшти дека е откриена мина во Црното Море во близина на границата со Бугарија. Loading… Претходно турскиот весник „Стар“ објави дека на влезот на Босфорот е забележано движење на предмет налик на мина.   Украина ќе ги тужи сите кои го финансирале убиството на УкраинцитеПрочитај повеќе