Бола Тинубу

Сподели со своите пријатели

Кандидатот на владејачката Конгресивна партија, Бола Тинубу победи на претседателските избори во Нигерија, соопшти партијата. Loading… Тинубу им се заблагодари на поддржувачите што му овозможија да победи и апелираше до политичките противници, кои бараат повторување на изборите одржани пред четири дена, да ги признаат изборните резултати. Независната национална изборна комисијаПрочитај повеќе