Биг Бен

Сподели со своите пријатели

По петгодишна пауза, од утре повторно ќе ѕвони најпознатата саат-кула во светот Биг Бен, објави „Вашингтон пост“. Loading… 163-годишниот часовник во британскиот парламент ќе продолжи да ѕвони секој ден по петгодишното реновирање од 95 милиони долари. Од 2017 година, кога престана да работи, ѕвони само неколку пати – на почетокотПрочитај повеќе