BBC

Сподели со своите пријатели

Талибанските власти ја забранија работата на телевизијата Би-Би-Си на паштунски јазик, објави TOLO News. Loading… Телевизијата наведува дека Би-Би-Си потврдила дека во Авганистан се забранети сите програми на таа телевизија на паштунски, фарси и узбекистански.   Русија: Во светот има повеќе од 300 американски биолаборатории   Откако администрацијата на американскиотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ако сакате нешто да објавите за Џон Оливер на кинеските социјални мрежи оваа недела, веројатно нема да можете. Телевизискиот водител од Велика Британија е цензуриран на најголемата социјална мрежа во Кина, само неколку дена откако го критикуваше кинескиот претседател Си Џипинг во својата популарна емисија „Last Week Tonight“. Кина тргнуваПрочитај повеќе