Балморал

Сподели со своите пријатели

Кралицата Елизабета Втора моментално е под медицински надзор во замокот Балморал во Абердиншир, Шкотска – едно од нејзините омилени места. Loading… Елизабета патува до имотот секое лето и обично ѝ се придружуваат и други членови на семејството. Оние кои ги посетиле зборуваат за семејните скари што се одржуваат на имотот,Прочитај повеќе