авто бомба

Сподели со своите пријатели

Фериз Дервиши советник во Советот на Општина Куманово е сопственикот на автомобилот кој рано утринава беше разнесен од бомба, дознаваме од информации од теренот. Loading… Случајот во полиција го пријавил неговиот син Р.Д. а од полицијата засега излегоа само со штуро соопштение, со оглед дека увидот на местото на настанотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ноќеска дваесет и пет минути по полноќ, на улицата Сава Ковачевиќ во Куманово имало експлозија во која нема повредени, а оштетено е едно возило. Loading… Според првите информации на теренот се работи за експлозивна направа подметната во автомобил Фолсваген Пасат во сопственост на Р.Д. Сопственикот на автомобилот го пријавил случајотПрочитај повеќе