Армен Григоријан

a group of people holding flags

Сподели со своите пријатели

Секретарот на ерменскиот совет за безбедност Армен Григоријан изјави дека постои шанса Ерменија да потпише мировен договор со соседен Азербејџан до крајот на оваа година. Loading… Григоријан за националната телевизија изјави дека преговорите биле многу интензивни, пренесе ТАСС. „Доколку можеме да го задржиме овој интензитет и има силна поддршка одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, се сретна со Армен Григоријан, постојан претставник на УНДП во земјава, придружуван од Хиронори Савада, амбасадорот на Јапонија во нашата држава. Loading… На состанокот е изразена поддршка за натамошните чекори на Република Северна Македонија во интеграцијата кон Европската Унија. Констатирано еПрочитај повеќе