Арканзас

Сподели со своите пријатели

Најмалку 32 лица загинаа во силните бури што предизвикаа торнада во јужните и средните западни региони на САД во последните денови, соопштија официјални лица. Loading… Системот на огромно невреме погоди осум држави во текот на викендот со 50 прелиминарни извештаи за торнада, пишува Гардијан. Меѓу погодените држави се Индијана, Ајова,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тројца полицајци од Арканзас, САД се суспендирани откако се појави видео на кое се гледа како брутално тепаат уапсен млад човек на бензинска пумпа. Loading… Полицајците велат дека 27-годишниот Рандал Ворчестер им се заканувал на работниците во продавницата во Малбери, во близина на Литл Рок. Кога неколку полицајци отишле даПрочитај повеќе