Ариел Анри

Сподели со своите пријатели

Најмалку 15 лица загинаа, а осум се водат како исчезнати во поплавите и одроните на Хаити по обилните дождови, соопштија властите. Loading… Речиси 13.400 луѓе беа принудени да се евакуираат бидејќи стотици куќи низ земјата беа поплавени, а некои улици се претворија во реки, соопшти агенцијата за цивилна заштита, пренесуваПрочитај повеќе