Антон Черепеников

Сподели со своите пријатели

Познат руски бизнисмен поврзан со безбедносните служби е пронајден мртов во Москва. Loading… Телото на Антон Черепеников (40) е пронајдено во неговата канцеларија во главниот град на Русија. Локалните медиуми јавуваат дека бизнисменот починал од „срцев удар“. Черепеников беше на чело на најголемата ИТ компанија во земјата, ИЦС Холдинг, којаПрочитај повеќе