Андреј Трошев

Сподели со своите пријатели

Според Институтот за проучување на војната (ISW), Павел Пригожин (25), син на поранешниот водач на Вагнер, Евгениј Пригожин, сака да ја преземе оваа платеничка група. Loading… Павел Пригожин преговара со руската национална гарда, Росгвардија, за повторно вклучување на Вагнерците во борбата во Украина, известува ISW, повикувајќи се на профилот наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во петокот, рускиот претседател Владимир Путин се сретна со еден од највисоките поранешни команданти на Вагнер групата, Андреј Трошев. Loading… Двајцата разговарале како доброволните единици на Вагнер би можеле да се борат во Украина, а Кремљ соопшти дека Трошев сега работи за руското Министерство за одбрана, пренесе Хина. Состанокот еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин се сретна со поранешниот командант на „Вагнер“ Андреј Трошев, со кого разговарал како доброволните единици би можеле да се борат во Украина, соопшти Кремљ. Loading… Путин изјави дека разговарале „како доброволните единици можат да извршуваат различни борбени задачи, пред сè, во зоната на специјални воени операции“,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин им предложил на борците на групата Вагнер, нивниот командант да биде искусниот и одликуван платеник Андреј Трошев, кој и онака бил нивен надреден во текот на сите операции во Украина, пишува Комерсант. Loading… Се чини дека Путин создал јаз меѓу високите борци на Вагнер и нивниотПрочитај повеќе