Андреа Џамбрун

Сподели со своите пријатели

Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска изјави дека се разделила од нејзиниот партнер, телевизискиот новинар Андреа Џамбрун, кој наиде на критики во последните недели поради сексистички коментари во етер. Loading… Мојата врска со Андреа Џамбрун, која траеше речиси 10 години, завршува тука“, напиша Мелони на Фејсбук. „Нашите патишта се разделија веќеПрочитај повеќе