Андерсон Торес

Сподели со своите пријатели

Бразилските власти одлучија да ја казнат толпата што се обиде да изврши државен удар во неделата и започнаа потрага по одговорните и издадоа налози за апсење на двајца поранешни високи функционери, од кои едниот е близок соработник на поранешниот претседател Жаир Болсонаро. Loading… Андерсон Торес беше министер за правда, аПрочитај повеќе