Али Шамкани

Сподели со своите пријатели

Иран го осуди на смрт поранешниот заменик министер за одбрана, кој има двојно иранско-британско државјанство под обвинение за шпионирање за Велика Британија, објавија во средата иранските државни медиуми. Loading… Велика Британија ја опиша смртната казна на Алиреза Акбари како политички мотивирана и повика на негово итно ослободување. Акбари беше близокПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Секретарите на Советот за безбедност на Русија и Иран, Николај Патрушев и Али Шамкани денеска во Техеран разговараа за ситуацијата во Украина, безбедносната соработка и мерките за борба против „западното мешање“ во нивните внатрешни работи, пренесува РИА Новости. Loading… Имаше и размена на мислења за голем број меѓународни прашања, вклучителноПрочитај повеќе