Алексеј Маслов

Сподели со своите пријатели

Поранешен командант на руската армија со долгогодишни врски со Украина „ненадејно“ починал на 69-годишна возраст, објави фабриката за тенкови каде што работел. Loading… Уралвагонзавод, најголемиот светски производител на тенкови, каде генералот Алексеј Маслов неодамна работеше како меѓународен претставник за продажба, не даде дополнително објаснување. Генералот Маслов, кој беше врховен командантПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот врховен командант на руските копнени сили, генерал Алексеј Маслов, ненадејно почина во Москва. Loading… Маслов, кој беше и главен воен претставник на Русија во НАТО, почина на 69-годишна возраст. Компанијата „Уралвагонзавод“ каде што работеше по воената кариера ја објави неговата смрт. Маслов се пензионираше од воената служба во 2011Прочитај повеќе