Алексеј Кузмичев

Сподели со своите пријатели

Француското национално финансиско обвинителство објави дека рускиот бизнисмен Алексеј Кузмичев е обвинет за даночна измама и други финансиски прекршувања, објави каналот BFMTV. Loading… Како што се наведува во соопштението, Кузмичев меѓу другото бил обвинет за тешка даночна измама и перење пари. Обвиненијата вклучуваат и организирање вработување во криминална група. КузмичевПрочитај повеќе