Александар Ламбсдорф

Сподели со своите пријатели

Министерството за надворешни работи на Русија денеска го покани на разговор германскиот амбасадор Александар Ламбсдорф, изјави неименуван извор за РИА Новости, цитирајќи детали. Loading… Агенцијата наведува дека германскиот амбасадор бил поканет на разговор откако Маргарита Симонјан, шефицата на рускиот државен канал РТ, во петокот објавила аудио снимка од приближно 30Прочитај повеќе