Алек Болдвин

Сподели со своите пријатели

Обвинителството на Првата судска област на Ново Мексико денеска официјално ќе поднесе кривична пријава за убиство од небрежност против холивудскиот актер Алек Болдвин за пукањето на снимањето на филмот „Rust“, во кое беше убиена снимателот Халина Хачинс. Loading… Лицето кое беше задолжено за оружјето на снимањето на Хана Гутиерез формалноПрочитај повеќе