Алберто Фуџимори

Сподели со своите пријатели

Поранешниот перуански претседател Алберто Фуџимори (1990-2000), според одлуката на Уставниот суд, беше ослободен од затвор, каде одлежа 25-годишна затворска казна за злосторства против човештвото. Loading… Телевизиските снимки покажаа дека 85-годишниот поранешен претседател го напушта затворот Барбадило, во близина на главниот град Лима, во средата навечер по локално време. Во вторникотПрочитај повеќе