Ал Касам

Сподели со своите пријатели

Бригадите Ал-Касам, военото крило на Хамас, истрелаа ракети кон Тел Авив и други градови, а се огласија и сирените, принудувајќи ги Израелците да се засолнат. Loading… Бригадите Ал-Касам соопштија дека го нападнале Тел Авив со ракети како одговор на израелските масакри врз цивили, се вели во соопштението. Дописникот на АлПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бригадите Ал Касам, вооруженото крило на палестинската група Хамас, објавија во неделата дека во изминатите 48 часа убиле 40 израелски војници и уништиле 44 воени возила, јавува Anadolu. Loading… „Во последните 48 часа Ал Касам успеа целосно или делумно да уништи 44 воени возила на сите фронтови на борбите воПрочитај повеќе