Акбар Хашеми Рафсанџани

Сподели со своите пријатели

Фаиза Хашеми Рафсанџани, ќерката на покојниот поранешен ирански претседател Акбар Хашеми Рафсанџани, е осудена на пет години затвор. Loading… Нејзиниот адвокат не соопшти повеќе детали, освен дека пресудата не е правосилна, но се знае дека јавниот обвинител во Техеран ја обвини Фаиза Хашеми за „пропаганда против системот“, пренесува агенцијата ИСНА,Прочитај повеќе