Ајлин Канон

Сподели со своите пријатели

Федералниот суд во САД го назначи правниот ветеран од Њујорк, Рејмонд Дири за независен арбитар во кривичната истрага за доверливи документи пронајдени за време на претресот на ФБИ во домот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Флорида и го отфрли барањето на Министерството за правда да продолжи да јаПрочитај повеќе