Абу Хасан ал Хашеми

Сподели со своите пријатели

Водачот на милитантите на Исламската држава (ИД) Абу Хасан ал Хашеми ал Курајши, кој беше убиен во средината на октомври во Сирија, се разнел откако тој и неговите приврзаници биле опкружени од локални војници во градот Јасем, дознава Ројтерс од вклучените борци во конфликтот. Loading… Групата Исламска држава (ИД), поразенаПрочитај повеќе