Таа објави фотографија од своето момче, а интернетот полуде – Неверојатна копија на Мајкл Џексон (фото)

Сподели со своите пријатели

Често се случува „обичните“ луѓе да имаат свои близнаци меѓу познатите личности, но разликата сепак се гледа.

Меѓутоа, кога оваа деовјка објавила фотографија од своето момче на Твитер, интернетот полуде.

https://twitter.com/gossipgriII/status/909567820857561088?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.kurir.rs%2Fzabava%2Fludi-svet%2F2912691%2Ffoto-devojka-objavila-sliku-svog-decka-na-tviter-internet-je-poludeo-za-njim-identican-je-kao-majkl-dzekson

Loading...

Нејзиниот избраник неодоливо потсетува на починатиот крал на поп музиката, Мајкл Џекосон.

Нејзината објава стана вирална, па има соберено и илјадници лајкови и коментари.

https://twitter.com/gossipgriII/status/909907053656895488?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.kurir.rs%2Fzabava%2Fludi-svet%2F2912691%2Ffoto-devojka-objavila-sliku-svog-decka-na-tviter-internet-je-poludeo-za-njim-identican-je-kao-majkl-dzekson


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.