Таа е најубавата жена преку ноќ, а преку ден без шминка следи зачудувачки пресврт! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Шминката може да се користи за многу работи – да ја истакнете вашата природна убавина, целосно да го промените изгледот или да ја зголемите самодовербата.

Loading...

Сепак, некои луѓе тврдат дека употребата на козметика е измама и дека шминката носи сосема погрешна порака доколку нечија трансформација е премногу драстична.

Порталот Happy Republic ви ја пренесува приказната за една Тиктокерка која предизвика бурни реакции кога откри како изгледа без шминка.

Имено, американската инфлуенсерка Лони редовно ги објавува своите мејкап трансформации на социјалната мрежа ТикТок, а тоа вклучува и слики пред и после кои ги прикажува со своите туторијали.

Во една од објавите ја гледаме со ракопис подготвена да излезе со измазнета коса, многу шминка на очите и надуени усни, а над сликата стои натпис кој луѓето често го оставаат во коментари на нејзиниот профил – „Ти“ толку си убава!”.

Во следниот кадар Лони се прикажува во сосема поинакво издание, со собрана коса во опуштено опавче и без тронка шминка. Покрај тоа, таа дури и намерно ја спушти брадата, за да ја истакне разликата и контрастот меѓу овие две појави.

Духовитата девојка дури се пошегува за промената што ја покажа во спотот, па реши да има песна во позадина на спотот чиј стих гласи „Девојко,тоа не сум јас“.

– Мојата горна усна е најголемата измама! – додаде таа во коментар.

Loading...

Корисниците на таа социјална мрежа се прашуваа дали ќе видат драматична промена, па ова видео сега има дури 7,9 милиони прегледи. Колку луѓето биле фасцинирани од импресивната трансформација доволно говори податокот дека собрал 1,2 милиони лајкови и повеќе од 5.000 коментари, пишува порталот Сан.

@lawni.e My top lip is the biggest catfish. 🥴 #OscarsAtHome #AEMembersAlways #WomenOwnedBusiness #DeserveADrPepperDuet #catfish #foryou #girlthatsnotme #makeup ♬ 444 – jah