Светските медиуми пишуваат за нејзините гради, таа тврди дека се вистински но необични (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Бујните гради на Клаудија Ривие (25) се новости на сите балкански портали.

Loading...

Прво беше интервјуирана од „Дејли Стар“, на кого откри дека својата бујна биста и ја должи исклучиво на „Мајката природа“, па тоа брзо стана вест и во нашите локални медиуми.

Многумина го пренесуваа нејзиното интервју, објавувајќи ја информацијата дека Клаудија живее во Загреб, што ја видоа на нејзиниот Инстаграм, со малку двоумење. Но, навистина, оваа славонска девојка има адреса во главниот град на Хрватска веќе 11 години. Таа откри од каде потекнува британскиот интерес за неа, како изградила голема база на обожаватели од 280 000 следбеници на Инстаграм и 38 000 претплатници на OnlyFans и како воопшто започнала нејзината манекенска кариера.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia Rivier (@claudiarivier)

 

– Ме контактираше една девојка од Дејли Стар и таа ме праша дали ќе и дадам интервју. Од тогаш помина еден месец, а сега излезе текстот. Така се заинтригираа нашите медиуми – вели Клаудија, која отсекогаш имала желба да врши некоја работа поврзана со  светот на убавината. – Но, немав прецизна слика за тоа што би сакал да направам. Спонтано започнав да објавувам свои фотографии на Инстаграм и со текот на времето луѓето почнаа да ме перцепираат како curvy model, иако тоа не беше моја намера. Сè отиде непланирано, а интересот дојде сам – вели оваа девојка.

Loading...

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia Rivier (@claudiarivier)

 

Кога некој ќе ја нарече инфлуенсер, таа вели дека не е.

– Не соработувам, не промовирам облека или брендови на козметика. Мислам дека е доволно. Постојат многу девојки кои го разбираат тоа и подобро се справуваат со тоа, нешто што би сакала да го сторам во истата работа. Мислам дека не сум некој што може да ги убеди другите дека треба да купат нешто, ниту ме интересира тоа – искрено рече Клаудија. Таа всушност заработува преку OnlyFans. Таа вели дека веројатно е првата Хрватка што започнала да работи на таа платформа, која работи на таков начин што корисниците плаќаат за ексклузивна содржина – фотографии и видеа – обично експлицитни теми. – Атмосферата на таа платформа многу се смени во последната, да речеме, година и пол откако бев таму. Порано беше место за „средба со фанови“, како што сугерира неговото име, место за обожавателите. Малкумина знаеја за него. Беа ставени професионални фотографии во боди, градници, долна облека и слично. Денес, од друга страна, преовладуваат аматерски фотографии, има сè. На тоа се гледа како на лесен лов – вели Клаудија. Таа исто така ни објасни како сè работи  навистина . Многу девојки, кои сакаат да започнат да заработуваат пари преку Интернет, ја прашуваат за совет. Таа објаснува дека нејзиниот Инстаграм всушност служи како место за добивање претплатници за OnlyFans.

 

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia Rivier (@claudiarivier)

 

– OnlyFans нема пребарувач, што значи дека некој може да ве достигне само преку врска. Значи, неопходно е да се има платформа од која ќе се насочуваат луѓето кон OnlyFans. Како и за секој бизнис, мора да имате стратегија и за оваа – приказна.

Не е работа, вели таа, не е доволно за да привлече нечие внимание.

– Не е толку едноставно. Па, многу луѓе имаат свои девојки, сопруги … И толку многу е веќе достапно на Интернет. За никого не е чудно да гледа гол дел од нечие тело. Значи, мора да бидете интересни како личност за да ги охрабрите луѓето да сакаат нешто повеќе, да сакаат да ве гледаат – вели Клаудија. Таа верува дека огромното мнозинство на луѓе ја следат поради нејзините посебни облини.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia Rivier (@claudiarivier)

Loading...

 

– Моите облини се природни, но невообичаени. Ретко може девојки како мене да се сретнат на патот. Мојот изглед е особено невообичаен за хрватските термини. Нашиот тренд е слабост; мал струк и големи гради и задник. Додека изгледот како мојот е идеален, на пример, во Америка. Сите тие се бујни таму – вели таа.

Приказната за нејзините гради што предизвика толку големо внимание.

– Кога започнав да ги објавувам моите први фотографии на Инстаграм, секогаш го ставав својот задник во фокусот. Моите гради беа трпјка, што не е голема бројка за структурата на моето тело. Но, тогаш одеднаш се здебелив и градите ми пораснаа. Сфатив дека и од тоа можам да фотографирам – вели оваа девојка. Таа вели дека има свој тим на луѓе и работи исклучиво со нив. Таа е малку недоверлива кон фактот дека нејзината работа зависи од некој надвор од тој докажан тим.

 

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia Rivier (@claudiarivier)

 

– Јас сум отворена за сите деловни понуди, но и внимателена. Некогаш имав лошо искуство, фотографот не сакаше да ја избрише фотографијата со која не бев задоволна, тој тврдеше дека тоа е исклучиво негова сопственост. Затоа инвестирав во мојата опрема. Да, тоа е голема почетна цена, но се исплати и ги советувам сите што почнуваат – вели Клаудија.

– Пред да излезе написот во Дејли Стар, можев да ги сметам на прсти негативните коментари на кои наидов. Луѓето ја ценат мојата работа и хоби. Сега има некои кои пишуваат дека сум, на пример, глупава или пластична, но тоа не ме допира – заклучува Клаудија.

 

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia Rivier (@claudiarivier)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *