Столе Димитриевски доби огромен мурал во родното Куманово (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Голманот на Македонската фудбалска репрезетанција Столе Димитриевски можеби не доби дипломатски пасош како неговите соиграчи Енис Барди и Александар Трајковски, но доби огромен мурал во родното Куманово.

Loading...

Уметниците Младен Трендевски и Дејвид Стоилковски од Здружението за ликовна уметност „Форма“, го исцртаа ликот на Димитриевски пред влезот од населбата Перо Чичо.

Како што велат тоа го сториле самоиницијативно и со сопствени финансии со цел да му дадат поддршка на нашиот голман за досегашните, но и идни успеси во националниот дрес.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Димитриевски: Формираме движење кое наша Македонија ќе им ја врати на граѓаните

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Форма📍Куманово, Македонија (@formakumanovo)

 

Никола Ивановски