Ставила филери против брчки: Сега половина од лицето ѝ е парализирано (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

29-годишна жена од Кина претрпела парализа на левата страна на лицето по инјекција на средство за полнење брчки во клиника за козметика.

Loading...

Лекарите стравуваат дека симптомите можат да бидат трајни.

На 12 септември, г-ѓа Зао од Хангжу отишла во локална козметичка болница на процедура на која неколку пати била подложена во минатото – филери за отстранување на видливите брчки на лицето.

ШОКАНТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА: Првата операција ја направила на 13 години, а сега троши 1.500 евра месечно

Само што овој пат работите не оделе наједноставно.

Бидејќи, на 19 септември, седум дена по инјектирањето на дермални филери, 29-годишната девојка се разбудила со парализа на половина од лицето. Устата и била искривена и не можела целосно да ги затвори устата и левото око.

Таа сè уште не е во состојба правилно да џвака храна или да пие течности и мора да користи сламка, пренесува Oddity Central.

 

Loading...

 

„Секој ден се гледам во огледало со лице без израз и само сакам да умрам“, изјави очајната млада жена за кинескиот сајт GMW.cn.

Медицинска сестра потрошила 80.000 евра на операции: Градите ги зголемила 5 пати (ФОТО)

По посетата на специјализирана болница за преглед, дијагностицирана е со парализа на фацијалниот нерв или парализа на лицето. За жал, лекарите не можеле да и кажат на жената колку време ќе и треба да се врати лицето во нормала, ако тоа воопшто се случи.

Процесот на опоравување може да трае со месеци, па дури и со години, а постои и можност лицето никогаш да не се опорави.

Зао ирекла рече на кинеските новинари дека била редовна клиентка во болница за убавина и била неколку пати на инјекции со филер. Сепак, вели таа, овој пат процедурите ги извршиле двајца лекари, едниот со кого претходно соработувала, а другиот кој никогаш не го видела. Убедена е дека последниот е одговорен за нејзината парализа.

Андреа 15 пати ги корегирала усните, вели дека „во Бугарија сега тоа е модерно“ (ФОТО+ВИДЕО)

Loading...

Младата жена поднесе тужба против клиниката, откако двете страни не успеале да постигнат договор за обештетување.

Портпарол на болницата изјави дека во нејзината медицинска дијагноза не се спомнуваат филери како причина за нејзината парализа на лицето, па затоа нема надомест.

Жената поднела тужба против болницата и за тоа ќе се одлучува на суд.


Leave a Reply