Стара камп приколка од 20 квадрати ја претвориле во куќа од соништата (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Хилда и Мајкл успеале да спакуваат се што им треба за живот на 20 квадратни метри.

Loading...

Тие се јасен доказ дека со малку фантазија и добра организација, сè е можно.

 

 

Од стара камп приколка направиле куќа од соништата во која сега живеат. Има дури две нивоа, а целиот мебел е практичен и секој дел од просторот се користи максимално.

На вториот кат има спална соба, додека на приземјето има дневна соба, кујна и бања.

 

Loading...

 

И, дворот е совршено извајан, украсен со цвеќиња и убав градинарски мебел.

Погледнете како изгледа целата куќа на видеото:

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *