Станбена зграда се урна во Турција по експлозија на гас

Сподели со своите пријатели

Станбена зграда во Турција се урна по експлозија предизвикана од истекување гас, јавија турските медиуми.

Loading...

„Си-Ен-Ен турк“ објави дека експлозијата се случила во провинцијата Јозгат, во централниот дел на Турција.

Екипите на итната помош успеале да извлечат четири лица од под урнатините.

Засега нема информации за потенцијални жртви ниту за причината за истекувањето на гасот.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Австралија очекува рекорден род на пченица