Српски фризер на главата на свој муштерија направи портрет на Ким Џонг Ун (фото+видео)

Сподели со своите пријатели

Во катагоријата „чудни вести“, магазинот „Хафинтон пост“ од Њујорк напиша вест за српскиот фризер Марија Хвали од Нови Сад, познат по портретите кои ги прави во косите на своите муштерии, поточно за неговото последно дело – портрет на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

„Хафингтон пост“ пишува дека Хвала добил инспирација во сонот во кој во неговата дневна соба го посетил Ким со својот персонал.

Кога се разбудив одлучив да го направам тоа – рекол Хвала додадвајќи дека е презадоволен со конечниот резултат.

Loading...

Изработката на портретот во косата траела околу пет часа, додека во позадина цело време била пуштена севернокорејска музика.

Kim Jong Un Style Haircut

Tag a mate who would get this haircut ?✂

Публикувахте от UNILAD в Петък, 1 септември 2017 г.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.