15.06.2019 11:19

Србин приведен на Табановце


На Граничниот премин Табановце вчеравечер околу 22 часот, полициски службеници го привеле P.B.(45) од Република Србија, кој патувал со возило „Фолксваген транспортер“ со српска национална ознака, поради тоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп листата за сторено кривично дело „разбојништво“ на територијата на СВР Битола, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Лицето било предадено во СВР Битола за понатамошна постапка.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments