29.06.2019 09:27

Спектакуларна прва вечер на „Мото рок фест“ (ФОТО+ВИДЕО)


Рано утринава заврши првата фестивалска вечер на Мото рок фест кој го организираше Мото клуб „Мечки“ во соработка со Општина Куманово.

На сцената настапија кумановските „Radiostage“ и „Syndicate“, а голем број љубители на рок музиката уживаа во нивните перформанси.

loading...

На крај атмосферата кулминираше со настапот на групата „Brass Brothers“ од Битола кои направија вистинско шоу за паметење.

Вториот фестивалски ден започнува денеска токму напладне пред Градски базен Куманово, а агендата можете да ја прочитате ТУКА.

Во продолжение атмосферата од вчера низ објективот на Кумановски Муабети. Повеќе фотографии во текот на денот и на нашиот Инстаграм профил.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments